Safety First! projektas Nr. LLI-92

 

Sėkmingai įgyvendinamas projektas „Safety firts!“

UAB „Neringos komunalininkas“ kartu su Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba (Klaipėdos APGV) bei partneriais iš Latvijos sėkmingai įgyvendina 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Gelbėtojų tarpusavio koordinavimo gerinimas ir gebėjimų stiprinimas Baltijos jūros pajūryje“ sutrumpintai „Safety First!“.

Projekto dėka Neringos pajūrio gelbėtojai įsigijo jūroje naudojamą droną ir kartu su Klaipėdos APGV gelbėtojais išbandė pratybose Juodkrantėje. Pratybas stebėjo Latvijos ugniagesiai gelbėtojai, Lietuvos policijos ir medikų atstovai, kariškiai.
Pratybų metu buvo imituojamas dviejų jachtų susidūrimas ir gelbėjimo operacija. Legendoje buvo nurodyta, kad pasieniečiai savo monitoriuose pastebėjo kažką keisto jūroje. Jie susisiekė su pajūrio gelbėtojais ir paprašė juos patikrinti. Atvykę gelbėtojai pastebėjo žmogų jūroje ir pasiuntė iš projekto lėšų įsigytą gelbėjimo droną. Jis per labai trumpą laiką pasiekė skęstantį ir suteikė galimybę įsikibti ir sulaukti gelbėtojų ant vandens motociklo. Dronas su savimi gabena gelbėjimo liemenę, turi galimybę perduoti vaizdą ir garsą gelbėtojams krante ir kt. funkcijas.

Pargabentas asmuo papasakojo, kad buvo keleivis jachtoje, kuri susidūrė su kitu laivu. Nukentėjusysis negalėjo tiksliai papasakoti kiek laivuose buvo žmonių. Buvo pradėta plataus masto gelbėjimo operacija. Susisiekta su Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru (JGKC), jie atsiuntė Karinių jūrų pajėgų narus bei pasitelkė narus gelbėtojus iš Klaipėdos APGV. Įpusėjus gelbėjimo operacijai vienas iš narų pasijuto blogai, todėl JGKC išsiuntė sraigtasparnį. Naras buvo įkeltas į sraigtasparnį ir nugabentas į gydymo įstaigą.

Pratybas stebėjo Neringos meras Darius Jasaitis ir Prancūzijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud.

Sekančios pratybos numatytos 2019 m. vasario mėnesį Latvijoje, kur planuoja imituoti žvejų gelbėjimo operaciją nuo ledo.


 


 

Ketvirtadienį (2018.06.21) susidūrė dvi pramoginės jachtos Baltijos jūroje ties Preilos paplūdimiu. Vyko tarptautinės projekto „Safety First!“ gelbėjimo operacijos pratybos.

Pratybų scenarijus

2018 m. birželio 21 d. apie 14 val. Valstybinės sienos apsaugos tarnyba Pakrančių apsaugos rinktinė (toliau – VSAT PAPR) per stebėjimo kameras pastebėjo kažką plūduriuojant Baltijos jūroje netoli Preilos paplūdimio.

Pirmieji atvyko UAB „Neringos komunalininkas“ paplūdimio gelbėtojai. Per žiūronus pamatė skęstantį žmogų ir pasiuntė specialų už projekto lėšas įsigytą „gelbėjimo droną“ padėti jūroje nuneštam žmogui. Gelbėtojai pastebėjo jūroje apvirtusią jachtą. Pranešama 112 ir Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui (toliau - JGKC). Kviečiams LK Karinių oro pajėgų I-asis paieškos ir gelbėjimo postas, išsiunčiamas paieškos ir gelbėjimo darbams sraigtasparnis.

Išgelbėtas žmogus perduotas medikams papasakojo, kad susidūrė dvi jachtos. Jose galėjo būti daug žmonių. Tikslus skaičius nežinomas. Pradedama žmonių paieškos ir gelbėjimo operacija. Atvyksta Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (toliau - LK KJP) Povandeninių veiksmų komanda (narai). Pradėję nardymo darbus išsikviečia Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narus gelbėtus į pagalbą. Gelbėjami žmonės iš apvirtusio laivo, ieškoma nuskelbusiųjų.

Vienas naras gelbėtojas pasijunta blogai, jam skubiai reikalinga medicininė pagalba baro kameroje. JGKC nurodo LK Karinių oro pajėgų sraigtasparniui iškelti narą ir nugabenti į artimiausią gydymo įstaigą kvalifikuotai pagalbai.

Pratybų tikslai:

1. Keleto institucijų bendradarbiavimo įgūdžių tobulinimas incidento vietoje;
2. Tobulinti Priešgaisrinių gelbėjimų pajėgų (toliau – PGP) ir kitų institucijų pasirengimą gelbėti skęstančius žmones vandenyje;
3. Tobulinti Klaipėdos APGV ir kitų institucijų pasirengimą nukentėjusiųjų gelbėjimui iš laivo ir perdavimas kitoms institucijoms;
4. Tobulinti ugniagesių gelbėtojų plaukikų įgūdžius, esant bangavimui;
5. Išbandyti projekto metu įsigytą naują įrangą ir priemones.

Dalyviai:

Klaipėdos APGV, Neringos PGT, Greitoji medicinos pagalba (toliau – GMP), VSAT PAPR, Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Klaipėdos apskrities VPK), LK KJP Povandeninių veiksmų komanda, LK Karinių oro pajėgų I-asis paieškos ir gelbėjimo postas, UAN „Neringos komunalininkas“.

Stebėtojai iš Latvijos:

Latvijos Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Ventspilio miesto savivaldybės policija, Liepojos savivaldybės policija, Latvijos Aplinkos apsaugos ir regioninio vystymosi ministerija.

 


 

2017.12.14 UAB „Neringos komunalininkas“ paplūdimio gelbėtojai baigė mokymus Latvijoje ir Lietuvoje.

Klaipėdos APGV ir UAB „Neringos komunalininkas“ įgyvendina 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Gelbėtojų tarpusavio koordinavimo gerinimas ir gebėjimų stiprinimas Baltijos pajūryje“ sutrumpintai „Safety First!“. Projekto metu buvo surengti ketvirti seminarai gelbėtojams ir susijusioms institucijoms. Du seminarai vyko Latvijoje Liepojos mieste ir du Klaipėdoje. Seminaruose dalyviai buvo supažindinti su naujausiomis gelbėjimo nuo kranto ir po vandeniu tendencijomis.

Per likusius projekto įgyvendinimo metus bus įsigyta įranga tarnausianti gelbstint poilsiautojus pajūryje. Numatyta nupirkti įrangos narams, gelbėjimo valtį ir automobilį galintį įveikti pajūrio kopas. Neringos savivaldybę atstovaujanti UAB „Neringos komunalininkas“ be atnaujinamos poilsiautojų informavimo įrangos įsigijo moderniausią laivą droną kuris bus siunčiamas gelbėti skęstančiuosius. Jis pirmą kartą bus pademonstruotas ir išbandytas šių pratybų metu.

Projekto pabaigoje bus dar vienos didelės pratybos Latvijoje.

 


 

2017-05-21
Poilsiautojai Baltijos pajūryje greitai galės jaustis dar labiau apsaugoti. Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kartu su UAB „Neringos komunalininkas“ ir Latvijos partneriais sėkmingai įgyvendina projektą skirtą poilsiautojų pajūryje saugumui didinti.

Klaipėdos APGV ir UAB „Neringos komunalininkas“ įgyvendinantys 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamą projektą „Gelbėtojų tarpusavio koordinavimo gerinimas ir gebėjimų stiprinimas Baltijos pajūryje“ sutrumpintai „Safety First!“ surengė paskutinį ketvirtą seminarą gelbėtojams ir susijusioms institucijoms. Du seminarai vyko Latvijoje Liepojos mieste ir du Klaipėdoje.

Seminaruose dalyviai buvo supažindinti su naujausiomis gelbėjimo nuo kranto ir po vandeniu tendencijomis.
Per pusantrų ateinančius metus bus įsigyta įranga tarnausianti gelbstint poilsiautojus pajūryje. Numatyta nupirkti įrangos narams, gelbėjimo valtį ir automobilį galintį įveikti pajūrio kopas. Neringos savivaldybę atstovaujanti UAB „Neringos komunalininkas“ be atnaujinamos poilsiautojų informavimo įrangos planuoja įsigyti moderniausią laivą droną kuris bus siunčiamas gelbėti skęstančiuosius.

Projekto pabaigoje bus surengtos dvejos pratybos dalyvaujant visiems projekto partneriams.

Projekto vertė - € 500 936,31;
Klaipėdos APGV dalis - € 149 073,99;
UAB „Neringos komunalininkas“ dalis - € 57 885,15.
Projekto trukmė 2 metai.

 

Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba
Projekto vadovas Mindaugas Kruopys
868305199, mindaugas.kruopys@vpgt.lt

UAB „Neringos komunalininkas“
Direktoriaus pavaduotojas Artūras Vaičiūnas
Taikos g. 45, 93127 Neringa,
868206377, arturas.vaiciunas@nerkom.lt